آموزش رفع ریپورت اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی برتر در جهان است که میلیون ها کاربر در آن عضو هستند و فعالیت میکنند.همه کسانی که اینستاگرام دارند چندین ساعت در روز را به اینستاگرام خود اختصاص میدهند.این نرم افزار هر چند وقت اپدیت جدیدی را منتشر میکند که طی نسخه جدید مشکلات نسخه قبلی را برطرف میکند و قابلیت های جدیدی را به برنامه اضافه میکند.اما یکی از مشکلاتی که امروزه برای هرکسی امکان دارد اتفاق بیفتد،ریپورت شدن است.ریپورت شدن در اینستاگرام طی یک سری شرایط اتفاق میفتد و وقتی این اتفاق میفتد اکانت ما وارد محدودیت هایی میشود که بعضی از کارها را نمیتوانیم انجام دهیم.در این مقاله دایان کالا به روش های رفع ریپورت اینستاگرام میپردازیم.

چرا اینستاگرام ما را ریپورت میکند؟

دلیل های ریپورت اینستاگرام عبارتند از:

 • رعایت نکردن قوانین کپی رایت
 • بلاک شدن توسط کاربران
 • انتشار پست های هرز و غیر مجاز
 • ارسال بالا دایرکت
 • آنفالو کردن میزان زیادی کاربر در یک روز
 • عبور از محدودیت انتشار پست در طول روز
 • رعایت نکردن قوانین اینستاگرام
 • مطابقت نام شما .با حساب کاربری که تیک آبی دارد
 • فالو کردن بیش از اندازه کاربر در طول روز
 • انتشار پست غیر اخلاقی و ضد حقوق بشر

موارد که در بالا گفته شد،عوامل رایج ریپورت شدن در اینستاگرام میباشد.اگر شما هم در اینستاگرام ریپورت شدید حتما یکی از موارد بالا را رعایت نکرده اید یا که مشکلی است که باید پیگیری کنید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

برای اینکه بفهمید در اینستاگرام بلاک شده اید یا خیر،میتوانید از راه های زیر متوجه شوید که عبارتند از:

 • عدم امکان کامنت گذاشتن و لایک کردن
 • عدم امکان فالو و ارسال پیام به مخاطبین

شناسایی بلاک کنندگان در اینستاگرام

از مهم ترین سوال هایی که ممکن است از خود بپرسید این است که کابرانی که مارا در اینستاگرام بلاک کرده اند را بشناسیم.برای این کار دو روش وجود دارد که عبارتند از:

برای اینکه بفهمید شخصی شما را بلاک کرده است یا خیر،باید نام آن را در انستاگرام جستجو کنید.نام کاربری مورد نظر را به صورت کامل در قسمت سرچ وارد کنید اگر هیچ اکانتی با این نام وجود نداشت،این به این معناست که شما توسط آن فرد بلاک شده اید.

روش دیگر برای شناسایی کسانی که شمارا بلاک کرده اند،استفاده از برنامه های آنفالویاب مانند unfollowers است که به شما این امکان را میدهد تا بتوانید متوجه شوید چه حساب هایی شما را بلاک کرده اند.اما دقت داشته باشید که برای شناسایی این حساب ها باید نرم افزار مورد نظر را در گوشی دانلود و نصب کنید.این نرم افزار را هر روز چک کنید و میتواند به شما نشان دهد که کدام کاربر شمارا بلاک کرده است.

روش های رفع ریپورت اینستاگرام

در ادامه با روش های حل ریپورت اینستاگرام آشنا میشوید که این روش ها به حساب شما آسیبی نخواهد زد.این راه ها عبارتند از:

 • تغییر شماره تلفن و آدرس ایمیل ثبت شده در حساب

اولین راهی که برای رفع ریپورت اینستاگرام به شما پیشنهاد میکنیم،تغییر شماره تلفن و آدرس ایمیل ثبت شد در حساب کاربری است.برای تغییر این اطلاعات باید وارد اینستاگرام خود شوید و سپس از قیمت profile گزینه edit profile را بزنید و سپس شماره تلفن و ایمیل را تغییر دهید.

درخواست رفع بلاک در انستاگرام

روش دوم برای رفع مشکل ریپورت انستاگرام،استفاده از قابلیت ها در داخل اینستاگرام است.شما میتوانید از این طریق درخواست رفع ریپورت را به تیم پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید.برای این کار وارد برنامه اینستاگرام خود شوید و بعد وارد setting(تنظیمات) شوید.در این صفحه گزینه ای به اسم report problem را میبینید و آن را انتخاب کنید.

در این قسمت شما وارد بخش ارسال پیام به پشتیبانی اینستاگرام میشوید و میتوانید درخواست ریپورت شدن خودرا به تیم پشتیبان ارسال کنید.حتما دقت داشته باشید که متن پیام باید کاملا معدبانه و کوتاه باشد تا تیم پشتیبان مشکل شمارا حل کند.در زیر یک نمونه متن برای ارسال رفع ریپورت وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید.

Hello instagram Team; unfortunately I noticed a report messege and problem while I didn’t do anything. please recheck the problem and fix it. thanks.

کمک گرفتن از فالور های پیج

یکی از روش های رفع ریپورت اینستاگرام،کمک از کاربران اینستاگرام است که شمارا دنبال میکنند.زمانی که کاربر تصمیم به این کار میگیرد،فالور ها آن هارا همراهی میکنند و به اینستاگرام اثبات میکنند که این پیج اسپم نیست.

جلوگیری از ریپورت شدن

اینک دید شما نسبت به این گزارش باز تر شده است و شما باتمام شرایط که منجر به بلاک شدن میشود،آشنا شده اید.و الان متوجه شده اید با انجام چه کار هایی حساب کاربری شما ریپورت خواهد شد.به همین دلیل توصیه میکنیم که این عوامل را به خوبی مطالعه کنید.

شکیبا باشید

اگر با روش های بالا نتوانستید ریپورتی خودرا رفع کنید،توصیه میکنیم که باید چند روزی صبر کنید تا ریپورتی شما برطرف شود.این روش یکی از روش های کاربردی میباشد که شما بدون انجام کار خاصی میتوانید این مشکل را رفع کنید.توجه داشته باشید که بازه چند روزه بصورت دقیق مشخص نیست.