روت گوشی چیست

سیستم اندروید، جز سیستم هایی است که شما میتوانید تغییری در آن ایجاد کنید.این به این معنا نیست که اندروید متن باز است.شما میتوانید برای سفارشی سازی گوشی از روت استفاده کنید.در این مقاله میخواهیم به شما توضیح دهیم که روت گوشی چیست.مزایا و معایب آن را بررسی کنیم و اینکه چطور میتوانید این کار را انجام دهید.

با روت مدیر گوشی خود شوید

زمانی که میخواهیم یک سری از تنظیمات گوشی را عوض کنیم، تا جایی که شرکت سازنده به ما اجازه دهد، میتوانیم این کار را انجام دهیم.روت کردن به معنی از بین رفتن محدودیت ها است.شما هنگامی که گوشی خودرا روت میکنید تمام محدودیت ها برای شما نابود میشود و میتوانید مانند یک مدیر هر تغییر که خواستید در گوشی خود ایجاد کنید.

شاید شما هم از خود بپرسید که چرا سازنده گوشی این امکان را برای کاربر فراهم نکرده است؟پاسخ بسیار ساده است.زمانی که شما به تمامی فایل ها و بخش های گوشی دسترسی داشته باشید، باید مسئولیت این کار را بپذیرید.یعنی حذف شدن یکی از فایل ها، روی عملکرد دستگاه تاثیر دارد.

مزایا و معایب روت کردن گوشی

در این بخش به تعدادی از معایب و مزایا روت گوشی اشاره میکنیم و آن را به طور کامل بررسی میکنیم.

مزایای روت گوشی های اندرویدی چیست؟

یکی از مزیت های مهم روت گوشی های اندرویدی، حذف تمامی محدودیت هاست.با اینکه اندروید برای کاربران خود محدودیت های زیادی اعمال نکرده است، اما با روت شما دیگر محدودیت در این گوشی ها نخواهید داشت.

نرم افزار های پیشفرض را از روی گوشی پاک کنید

زمانی که گوشی نو میخرید، تعدادی نرم افزار پیش فرض روی گوشی شما نصب است که در بعضی از گوشی ها حذف آن ها امکان پذیر نیست.شما میتوانید با روت گوشی به راحتی تمامی اپ های اضافی و غیر مفید را از روشی گوشی حذف کنید.

بهترین بکاپ ها را بگیرید

با روت گوشی میتوانید از همه چیز گوشی خود بکاپ بگیرید.توجه داشته باشید که این یک بکاپ معمولی نیست و شما میتوانید از همه اطلاعات، نرم افزار ها و هر چیزی که فکرش را میکنید بکاپ بگیرید.

همیشه بروز باشید

برخی از شرکت های سازنده گوشی،دیر به دیر آپدیت جدید را ارائه میدهند.با روت گوشی میتوانید به آخرین نسخه و آپدیت نرم افزار ها را دسترسی داشته باشید.با روت گوشی دیگر نیازی نیست که منتظر آخرین نسخه اندروید خود باشید.زیرا که میتوانید به راحتی خودتان آخرین نسخه را دانلود و روی گوشی نصب کنید.

با روت تم گوشی را به دلخواه خود تغییر دهید

با روت گوشی میتوانید به طور کامل همه چیز را تغییر دهید.هر تمی که دوست داشته باشید و در ذهن شماست را میتوانید آن را روی گوشی خود قرار دهید.همچنین میتوانید هر وسیله ای را به آن متصل کنید.وصل کردن دسته بازی به گوشی از جمله ویژگی های جذاب روت میباشد.

معایب روت کردن گوشی

ریسک بالا در کار کردن با گوشی روت شده

کار با گوشی های روت شده بسیار پر ریسک است.با روت کردن گوشی، میتوانید مانند یک مدیر کل به همه چیز دسترسی داشته باشید.اگر گوشی روت شود و فایلی را به اشتباه حذف کنید، ممکن است عملکرد کلی گوشی به مشکل بخورد.

حذف گارانتی در گوشی های روت شده

با روت کردن گوشی امکان از بین رفتن گارانتی وجود دارد.برخی از شرکت ها علام کرده اند که روت گوشی جز گارانتی نیز محسوب میشود.ولی بعضی از شرکت ها نیز اعلام کردند که با روت گوشی ارائه خدمات به طور کامل حذف میشود.

از کار افتادن برخی از نرم افزار ها

اپلیکیشن های مالی و بانکی در گوشی های روت شده کار نمیکند.به همین خاطر اگر گوشی خود را روت کنید به سختی میتوانید با این نرم افزار ها کار کنید.

مسئولیت روت گوشی، با خود شماست

توجه داشته باشید که هیچ راه همگانی برای روت گوشی وجود ندارد.برای گوشی های مختلف، روش های متفاوتی برای روت وجود دارد.یکی از بهترین روش ها برای روت گوشی، استفاده از نرم افزار های روت گوشی است.

اگر بخواهیم همچنان درباره مزایا و معایب روت کردن گوشی صحبت کنیم، این مقاله بیش از حد طولانی خواهد شد. به همین دلیل به همین موارد اکتفا کرده و در این بخش به آموزش روت کردن گوشی می‌پردازیم.

kingoroot،،oneclickroot3 از نرم افزار های شناخته شده برای روت گوشی هستند که میتوانید از آن ها استفاده کنید ما به شما توصیه میکنیم که قبل از روت گوشی، حتما راجع به آن تحقیق کنید و از کسانی که گوشی خودرا روت کرده اند نظراتشان را جویا شوید.قبل از روت کردن، حتما از گوش خود بکاپ بگیرید و بعد به روت گوشی اقدام کنید.