دلیل داغ شدن صفحه نمایش گوشی چیست؟

دلیل داغ شدن صفحه نمایش گوشی چیست؟

بعضی وقت ها داغ شدن صفحه نمایش میتواند خطرناک یا بدون خطر باشد. برای اینکه متوجه شوید داغ شدن گوشی تان چه علتی دارد،کار سختی به نظر میرسد. شما در این مقاله متوجه میشوید که دلیل داغ شدن صفحه نمایش گوشی چیست و یاد میگیرید که چطور متوجه شوید داغ شدن گوشی تان مشکل ساز است یا نرمال.پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

داغ شدن صفحه گوشی همراه طبیعی است!

داغ شدن صفحه نمایش گوشی میتوایند تا حدی نرمال باشد.بعضی از وقت ها که شما نور صفحه نمایشگر خود را زیاد میکنید یا اینترنت گوشی خود را طولانی مدت روشن نگه میدارید،امکان دارد گوشی شما گرم شود و شما میتوانید گرما را از روی صفحه نمایش احساس کنید.

پس نیاز نیس الکی نگران شوید چون این موضوع در بیشتر مواقع طبیعی میباشد. اما در صورتی که احساس میکنید گوشی شما بیش از اندازه داغ میشود،با ما همراه باشید که در ادامه به چند نکته اصلی در مورد داغ شدن گوشی موبایل بپردازیم.

از قاب و گلس مناسب و استاندارد استفاده کنید

انتخاب گلس و قاب نامناسب یکی از دلیل های رایجی است که میتواند باعث گرم شدن گوشی و صفحه نمایش آن شود. در بیشتر مواقع زمانی که گوشی به شارژ است و در حال شارژ شدن میباشد،باتری آن گرم میشود و شما احساس میکنید صفحه نمایش آن گرم شده است.به همین دلیل تصیه میشود که در زمان شارژ شدن گوشی همراهتان،قاب گوشی خود را از آن جدا کنید.

حتما دقت کنید که داغ شدن گوشی در زمان شارژ شدن کاملا طبیعی است. اما توصیه میشود که گوشی خود را در سطح مناسب قرار دهید. قرار دادن گوشی هنگام شارژ شدن روی رختخواب و فرش باعث گرم شدن بیشتر گوشی میشود، استفاده از گلس های غیر استاندارد میتواند در استفاده طولانی مدت به صفحه نمایش شما آسیب بزند. برای خرید گلس و محافظ های استاندارد موبایل برای همه مدل گوشی،میتوانید از سایت دایان کالا خریداری نمایید.

کابل شارژ گوشی استاندارد و اصل بخرید

خراب شدن آی سی گوشی،باد کردن باتری گوشی و داغ شدن گوشی،نتیجه استفاده از کابل های تقلبی است. یکی از نشانه های تقلبی بودن کابل،داغ شدن گوشی همراه حین شارژ شدن و اینکه گوشی بسیار کند شارژ میشود.

از سالم بودن گوشی و برنامه های نصب شده روی آن مطمئن شوید

بعضی وقت ها گرم شدن صفحه نمایش میتواند نشانه خراب شدن باتری گوشی باشد.خراب شدن بخش هایی از گوشی میتواند در عملکرد برخی از قسمت های گوشی اختلال ایجاد کند.معمولا برنامه های مخرب ،میتوانند بخشی از گوشی را درگیر کنند و عملکرد گوشی را دچار مشکل کنند. به همین دلیل پیشنهاد میشود برنامه های گوشی خود را از منابع معتبر دانلود کنید.

استفاده طولانی از دوربین گوشی میتواند باعث گرم شدن گوشی شود

در گوشی های جدید تر،معمولا با استفاده طولانی مدت از دوربین گوشی،باعث داغ شدن گوشی و صفحه آن میشود. به این علت که گوشی های امروزه دارای دوربین قوی و حرفه ای میباشند و همین علت باعث گرم شدن گوشی شما میشود.

نصب بازی های سنگین،از مهم ترین دلایل داغ شدن گوشی

گوشی های قدیمی توان اجرا کردن برنامه و بازی های بسیار سنگین را ندارند به همین دلیل باعث داغ شدن گوشی همراه شما میشود. برای جلوگیری از این مشکل،پیشنهاد میشود قبل از نصب هر برنامه ای،سخت افزار را با دقت مطالعه کنید و طبق نیاز های گوشی خود،نرم افزار را نصب کنید.

داغ شدن گوشی به دلیل مشکلات سخت افزاری

آسیب دیدن بک لایت گوشی و یا خراب شدن آی سی آن، میتواند یکی از دلایل داغ شدن گوشی همراه شود .اگر فکر میکنید که گوشی همراهتان بدون هیچ دلیلی داغ میشود،توصیه میشود گوشی همراهتان را به یک متخصص نشان دهید تا قطعات سخت افزاری شما را چک کنند.

یکی از راه های جلوگیری از گرم شدن گوشی،این است که گوشی خود را تا 80 درصد شارژ کنید.از آن جایی که دمای هوا در روز بیشتر است،نباید باتری به طور کامل شارژ شود. چون که گرما باعث هدر رفتن میزان انرژی باتری میشود.پس توصیه میشود شب ها گوشی خود را تا 100 درصد شارژ کنید.

ویروسی بودن گوشی

یکی از علل اساسی برای افزایش دمای گوشی که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، ویروسی شدن گوشی است. اگر پس از دانلود و نصب یک نرم‌افزار جدید، توجه می‌کنید که گوشی شما بیش از حد گرم شده است، احتمالاً منبع دانلود مورد اطمینان نیست و بهتر است فوراً آن را حذف کنید. نصب یک برنامه ضدویروس، بهترین روش برای پیشگیری از این مشکل است تا از پیش بینی و جلوگیری از وقوع مشکل پیش از اتفاق افتادن کمک کند.

اشتراک گذاری