معرفی برند شیائومی Xiaomi

لوگوی شیائومی

معرفی برند شیائومی Xiaomi در دایان کالا

لوگوی برند شیائومی “MI” از مخفف دو کلمه “Mobile Internet” موبایل اینترنت و یا ” impossible mission ” به معنی ماموریت غیرممکن تشکیل شده‌است. منظور از ماموریت غیرممکن مشکلات و چالش‌هایی است که شرکت شیائومی در ساخت محصولات خود با آن روبه‌رو شده‌بود. که خوشبختانه توانسته در این عرصه موفق شود و سربلند بیرون بیاید.

معرفی کمپانی Xiaomi

این شرکت در آوریل سال 2010 میلادی تاسیس و راه‌اندازی شد. در 9 جولای 2018 در هیئت مدیره اصلی بورس اوراق بهادار در هنگ کنگ فهرست شد. و توانسته در زمینه گوشی هوشمند یکی از پیشروترین در بازار شود. به طوریکه پس از سامسونگ و اپل دومین تولیدکننده گوشی موبایل در دنیاست. شیائومی یک شرکت تولیدکننده لوازم الکترونیکی و هوشمند است که به ساخت موبایل و لوازم جانبی آن پرداخته‌است. این شرکت پس از عرضه محصولات خود در بازار با تجربه کاربری عالی و کارایی بالا با استقبال بسیار خوبی از سمت کاربران مواجه شد. شعار آنها هم ” با کاربران دوست شوید و جالب ترین شرکت در قلب کاربران باشید ” نام گذاری شده. زیرا همواره به دنبال نوآوری و جلب رضایت مشتری‌است.

این شرکت در سال ۲۰۲۰ توانست ۱۴۶٫۳ میلیون تلفن هوشمند را به ‌فروش برساند. هر ماه تا اوت ۲۰۲۱، بیش از 450 میلیون کاربر فعال با سیستم‌عامل اختصاصی آن به نام می‌یوآی داشت.شرکت  شیائومی یکی از جوان‌ترین شرکت در فهرست فورچون جهانی است. تعداد کارمندان آن تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰، بیش از ۲۲٬۰۷۴ بوده‌است.

در اکتبر سال 2014 فروشگاه اختصاصی اپلیکیشن سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های شیائومی را راه‌اندازی کرد. این شرکت توانست دانلود بسیار بالای دانلود را داشته باشد. بیشتر از ۳۰۰۰ نرم افزار مخصوص تبلت Mi Pad این کمپانی طراحی شده‌است. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ این کمپانی برای ۱۰ میلیاردمین دانلود از این فروشگاه جشن ویژه‌ای گرفت.